SEND Leaders

SEND Leaders Alumni

SEND Reviewer Training 2016/17
Name School
Zoe Wilson Shortbrook Primary
Yetunde Otunla Brecknock Primary School
Vikki Gidney Corngreaves Primary
Tiggy Mitchell Brecknock Primary School
The Victory Primary - Portsmouth The Victory Primary - Portsmouth
The Keys Federation The Keys Federation
Tania Sneddon Harris Academy Chafford Hundred
Talit Khan
Surbiton High School Surbiton High School
Sue Jones The Village School
Steve Jenkin
Sophie Dickin Crawford
Sharon Gray Wholehearted Learning
Seumus Gibbons Congreaves Primary Cradley Heath
Sean Gorman Wood End Academy
Sarah Vardy Greenshaw Learning Trust
Sarah Sankey Rowan Prep School
Sarah Mark AET Academy Kingswood
Sarah Mark The Victory Primary - Portsmouth
Sarah Green Cravenwood Primary - Manchester
Sandra Down Oakleigh School
Samantha Rothwell Specialist Team, Barnet Children's Services
Sallyann Mitchell Fairfield
Sally Burston Delamere School
Ruth Dennis Bradford
Rudy Clarke Daubeney
Rosie White Surbiton High School
Rob Woods Northbourne Primary School
Regan Crum Steiner Academy Bristol
Philippa Purvis Willowcroft Community School
Philippa Painting Didcot Girls' School
Penny Peters Mayflower Community Academy, Plymouth
Paula Smith Wood End Academy
Paul Barton Abbey Hill Academy
Nicola Roberts Harwell Primary School
Nicola Cole Rhyll Primary School
Nicola Acton Davis Ark Brunel
Neil Crosbie Wood End Academy
Nancy Gedge Driver Youth Trust
Mark Cole AET Academy The Rawlett
Marion Mills Blewbury Primary School
Marie Harris AET Academy Severn View
Lucy Faulkner All Saints Primary School
Lucia Santi Heartlands Autism Provision
Liz O'Riordan Hampstead school
Liz Minas Harris Primary Academy Kent House
Lisa Shannon AET Academy Maltings / New Rickstones
Lisa Ling
Laura-May Tilling Didcot Girls' School
Laura Wilcock Woodlands Meed
Laleh L Laverick Gipsy Hill Federation
Kim Stephen AET Academy Clacton
Katie Lucas Crownmarsh Gifford
Kathryn Skoro Ark Rose Primary
Kathryn Booker Meet the Need Ltd
Katherine Walsh Brookfield School
Kate Sandilands Rowan School 
Kate Norman Cholsey Primary School
Kate Magliocco Harris Federation
Kate Bradley Netley Primary School
Jules Daulby Driver Youth Trust
Jonathon Gibson
John Keech Hanwell Fields- Banbury
Joanna Rees Ark Atwood
Joanna McDonagh Abbey Hill Academy
Joann Moore Barnett
Jo Hudson Hagbourne Primary School
Jill Hazeldine Stephen Freeman School
Jenny Clamp
Jenny Adams The Keys Federation
Jayne Franklin Great Ormond Street Hospital School
Jacqui Ver Loren van Themaat Swiss Cottage School DRC
Jackie Goldsmith Achievement for All
Iris Ferrier UTC Oxfordshire
Irene Forster Oasis Silvertown
Hermann Farrington The Village School
Helen Taylor LSU
Helen McNulty Camden LA
Hayley Gibbs Harris Orpington
Gordon Smith Harris Academy South Norwood
Fairfield Fairfield
Eszter Solyom Abacus Belsize Primary School
Emma Sharpe All Saints Roman Catholic School
Emma McDonald Danetree
Emma Lane Eastlea Community School
Emma Lane Eastlea Community School
Emma Hardaker St Edmund's Nursery School
Emma Green Charity - Driver Youth Trust
Emily Hayward Paddock School
Emily Gulliver Oakfields High School
Elizabeth Smith Greenvale School Lewisham
Elizabeth Cargill Bradford Birth
Donna Billington Parliament Hill School
Denise Morton Marjory Kinnon School
Deborah Wood The Village School
Debbie Whitewood Kent County Council
Dawn Baxendale Oakfields High School
David Wilson Ark Isaac Newton
David Sammels Mayflower Academy
Darryl Jones Robson House
Danielle Wilby Reach4Academy Trust
Danetree Danetree
Cravenwood Primary - Manchester Cravenwood Primary - Manchester
Corngreaves Primary Corngreaves Primary
Corinne McClune AET Academy Offa's Mead
Congreaves Primary – Cradley Heath Congreaves Primary Cradley Heath
Carol Turner Ladygrove Park Primary
Carly Biggam Ark Network Lead for Inclusion (Primary)
Bryony Landsbert Didcot Girls' School
Briony Bowers Didcot Girls' School
Bradford Birth Bradford Birth
Bradford Bradford
Ben Jones AET Academy Caldicotes
Becky Clarke Blewbury
Ark Rose Primary Ark Rose Primary
Ark Network Lead for Inclusion (Primary) Ark Network Lead for Inclusion (Primary)
Ark Isaac Newton Ark Isaac Newton
Ark Brunel Ark Brunel
Ark Atwood Ark Atwood
Anna Williams Academies Enterprise Trust
Anna Swann Hampstead Parochial School
Anna Beckett UCL Academy
Angela Farrell AET Academy Barton Hill
Angela Browne Steiner Academy Bristol
Andrew Ridge Harris Academy Merton
Andrea Hanson Net Academies (Harlow Cluster)
Amjad Ali GLF schools
Amelie Thompson Gipsy Hill Federation
Amanda Chalk AET Academy St James
Alyson Church AET Academy Anglesey
All Saints Roman Catholic School All Saints Roman Catholic School
Alison Mills UCL Academy
Alex Simpson Haberdashers's Aske's Hatcham College
Alethea Broadway Reach4 Academy Trust
AET Academy The Rawlett AET Academy The Rawlett
AET Academy St James AET Academy St James
AET Academy Severn View AET Academy Severn View
AET Academy Offa's Mead AET Academy Offa's Mead
AET Academy New Forest AET Academy New Forest
AET Academy Maltings / New Rickstones AET Academy Maltings / New Rickstones
AET Academy Kingswood AET Academy Kingswood
AET Academy Clacton AET Academy Clacton
AET Academy Caldicotes AET Academy Caldicotes
AET Academy Barton Hill AET Academy Barton Hill
AET Academy Aylward AET Academy Aylward
AET Academy Anglesey AET Academy Anglesey
Abedah Karim AET Academy Aylward
Abbey Hill Academy Abbey Hill Academy
Oakfields High School
Oasis Silvertown
Greenvale School Lewisham
Haberdashers' Aske's Hatcham College
Reach4Academy Trust
Hanwell Fields- Banbury
Rowan Prep School
Harris Academy Merton
Rowan School 
St Edmund's Nursery School

subscribe to our monthly newsletter